В світі переповненому інформацією, з трендом на досягаторство, постійною потребою приймати рішення, робити вибір і бігти, бігти, бігти просто життєво необхідно вміти сповільнюватись і фокусуватись. Сьогодні поговоримо про прості дії, які допоможуть вийти з життєвих перегонів на деякий час і повернутись до активного життя з новими силами.
В цьому пості я поділюсь не лише тим, що відноситься до майндфулнес (безоціночна усвідомленість, що виникає внаслідок свідомого скерування уваги на теперішній момент власного досвіду) , а і вправами, які запросто можна зробити своїми рутинами для піклування про своє ментальне здоровʼя.
Ранкові сторінки
По суті це вигрузка всього того, що приходить на думку в даний момент. Для цієї практики тобі потрібен зошит, ручка і 15-30 хвилин тиші та спокою. В ідеалі, її робити зранку, щоб піти в день зі свіжою головою, проте, можна робити в будь-який час. Всеодно корисно. Твоє завдання – сісти і писати все, що спадає на думку, без оцінок, без аналізу, без художніх вимог. Просто пишеш 1-3 сторінки. В класичному варіанті вправи це 3 сторінки. Перечитувати не треба.
Ця вправа дозволяє виписати всі свої переживання, думки, звільнити простір для нових ідей, полегшити емоційне напруження. Вона допомагає розворушити творчий потенціал і дати простір внутрішньому монологу, впоратись з постійним прокручуванням одних і тих самих думок.
Медитації
Один з найкращих і доступних способів розвинути резильєнтність, стишити потік думок, навчитись фокусуватись. Не обовʼязково медитувати годинами, їхати на ретрит і т.д. науково обгрунтовано, що навіть 10-15 хвилин світської медитації достатньо. Так, це не про релігійні чи езотиричні практики. По суті, це концентрація уваги, частіше за все під аудіо супровід (керована медитація).
Є чудовий додаток з медитаціями українською “Svitlo” в якому є медитації різної тривалості, а також дихальні вправи. Багато з них в безкоштовному доступі.
Діджитал детокс та обмеження
Особисто у мене є правило до 9:00 і після 21:00 не заходити в соц.мережі. Особливо важливо хоча б першу годину після сну не братись за телефон, а дати собі прокинутись, побути на одинці з думками, приємно провести ранок, не виливаючи на себе тонни інформації.
Прекрасна ідея робити один день в тиждень вільним від соціальних мереж, ютубу і робочих листів. Ще краще час від часу сильно обмежувати їх на декілька днів. Це дасть змогу якісно відпочити, звернути увагу на свої думки, подумати, що ти хочеш, знизити тривожність. А якщо тобі вдасться цілий день провести без соц.мереж, телебачення, компʼютера і кіно – відпочинковий ефект буде надзвичайно відчутним.
Щоденник вдячності
Звичка щовечора записувати вдячності, або хочаб подумки проговорювати 3-5 речей за які ти вдячний без перебільшення може змінити твоє життя на краще. Так ти змінюєш фокус на позитивний досвід, ще раз аналізуєш своє життя, вчишся помічати і цінувати те, що для тебе важливо.
Можна дати по 3 відповіді на такі питання:
- За що я сьогодні вдячний?
- За що я сьогодні вдячний собі?
- Що чудового сталось сьогодні?
Прогулянки на природі
120 хвилин на тиждень проведені на природі, без телефону і соц.мереж – найкращий і безкоштовний спосіб буквально перезавантажити свій мозок і якісно відпочити. Можна усамітнено, можна в компанії з близькою людиною, за приємними розмовами. Головне – не менше по часу і точно без втікання в цифровий світ.
Ці практики не вимагають багато часу, вони безкоштовні і доволі прості, проте ефект від них відчутний, особливо, якщо виконувати їх регулярно.
5 коментарів до “Прості практики усвідомленості для покращення якості життя”