Практика “Творче побачення”. 47 ідей, як його провести

Колись практики з книги Джулії Кемерон “Шлях митця” дуже на мене вплинули. Дві головні з них я використовую в своєму житті вже багато років. Сьогодні розкажу про творчі побачення з собою і поділюсь ідеями, як їх можна провести.

“Шлях митця” –  це книга-практикум, розрахована на 12 тижнів. В ній авторка дає багато завдань для самоспостереження і розвитку творчого потенціалу. Головна ідея в тому, що кожен може і має бути творчим, проявляти креативність, відкривати себе і створювати щось прекрасне. І зовсім не обовʼязково при цьому професійно займатись мистецтвом. Творчість – це про кожного з нас.

Хоч кожного тижня досліджується окрема тема і до неї іде багато завдань, основними і обвʼязковими є ранкові сторінки (щодня) і творчі побачення з самим собою та своєю внутрішньою дитиною (раз на тиждень). Про другу і поговоримо.

Що таке творче побачення?

Уявіть собі, що в кожному з нас живе митець. В звичайному буденному житті йому не часто дають проявлятись. Він не дуже впевнений в собі, адже останній раз на повну силу сміливо творив ще в дитинстві. А потім дорослі (внутрішні митці яких теж поранені чужими словами) і світ критикували його, не розуміли, просили не показуватись, говорили, що бути ним не серйозно. Тож від принишк і проявляється мало і рідко. Хоча він дуже талановитий.

Така творча частина, внутрішній естет, яскрава дитяча сторона є в кожному дорослому. Свого митця легко в собі пригадати і віднайти, якщо подивитись на свої ранні роки (5-10 років) і спробувати знов відчути творче піднесення, бажання досліджувати світ, вигадувати, створювати.

Творче побачення – це по суті час і діяльність, виділені спеціально для нашого внутрішнього митця, для нашої дитячо-творчої частини. Воно проводиться раз на тиждень в компанії виключного самого себе (не з друзями, не з партнерами) і заняттями, що приносять творче задоволення, естетичне задоволення, веселощі.

Для чого водити себе на творчі побачення?

По-перше – це весело. Такі прогулянки з внутрішньою дитиною приносять багато задоволення, радості і відчуття свободи. По-друге – це такий необхідний час для себе, який в дорослому житті ми часто відкладаємо, віддаючи перевагу “важливим” і корисним справам.

По-третє – творчі побачення відроджують цікавість і смак до життя, освіжають погляди, додають креативності. А ще допомагають пригадати, який творчий потенціал в нас закладено, що ми любимо, які ми насправді, без навʼязаних ролей і обовʼязків.

І якщо ранкові сторінки допомагають нам вигрузити свої думки, тривоги, зрозуміти, що нам заважає, працюють як спосіб зняти ментальне напруження, то творчі побачення створене для наповнення. Наприклад, відпочинком, позитивними враженнями, поповненням творчої (читай життєвої) енергії.

Просто береш себе раз на тиждень і хочаб на 30-60 хвилин робиш щось творчо-цікаве. Не знаєш що? Я допоможу!

47 ідей для творчого побачення

Хочу поділитись своїми улюбленими і перевіреними способами провести творче побачення і порадувани внутрішнього митця. Обери будь-який і влаштуй побачення вже цього тижня. Обіцяю, цей досвід буде мега-цінним.

 1. Сходити в книжковий магазин і пороздивлятись книги. А може і придбати найцікавішу.
 2. Сводити себе в театр.
 3. Прогулятись в парку, слухаючи спів пташок та розглядаючи дерева.
 4. Зібрати букет з листя, якщо зараз осінь.
 5. Покормити білочок горішками в парку.
 6. Прогулятись біля водойми. Море, річка, озеро – все підійде.
 7. Влаштувати пікнік для себе, взяти улюблені закуски, красиво їх розкласти і з задоволенням їсти, споглядаючи на світ навколо.
 8. Сходити в кафе і спробувати нову страву.
 9. Приготувати щось з невідомих страв якоїсь кухні світу. Або придумати свій рецепт. Або просто приготувати щось, що ще не готували.
 10. Намалювати картину, навіть якщо ніколи не малювали або не дуже це вмієте. Можна просто інтуїтивно ляпати фарбою – ви митець – вам все можна.
 11. Сходити на екскурсію. Можна навіть своїм містом.
 12. Сходити в планетарій. Якщо ви хоч раз побуваєте там – ваша внутрішня дитина буде у захваті!
 13. Розглядати хмаринки і вигадувати на що вони схожі.
 14. Відвести себе в галерею і подивитись картини. Спробуйте просто дивитись і помічати, які відчуття вони викликають у вас.
 15. Сходити в кіно з самим собою. Або навіть на мультик.
 16. пригадати, чим любили займатись в дитинстві і зайнятись цим зараз.
 17. Зібрати пазл.
 18. Покормити качок на ставку.
 19. Взяти каву і сісти на лавці, розглядати людей і вигадувати чим, вони займаються або як їх звуть.
 20. Розмалювати картину по номерам.
 21. Запалити свічки і робити з танучого воску картинки, просто наливаючи його на папір і змішуючи (класно, коли свічки різних кольорів).
 22. Придбати будь-який комплект для творчості і скористатись ним.
 23. Покататись на атракціонах.
 24. Вийти на пробіжку і бігти як в дитинстві, швидко, підстрибуючи і недоладно.
 25. Купити морозиво і дозволити собі ним обляпатись, зʼїсти задоволено і замурзано.
 26. Подивитись на зірки, збираючи їх у свої сузірʼя.
 27. Влаштувати фото-прогулянку: помічати щось для вас красиве і фотографувати.
 28. Погортати журнали, які б ніколи не купили.
 29. Обрати незвичне тренування і сходити на пробне заняття.
 30. Доречі, спробуйте fly-йогу. Навантаження не надто сильне, а катання в гамаці дуже приємне. Ще й можна повисіти вниз головою – і це просто та безпечно.
 31. Пострибайте на батуті.
 32. Сходіть на блошиний ринок, пошукайте скарби.
 33. Зайдіть в магазин вінілових платівок і попросіть поставити для вас якусь.
 34. Потанцюйте під улюблену музику так, як цього хоче тіло, а не так як правильно чи гарно.
 35. Сходіть в притулок для тварин, вигуляйте песика, погодуйте тваринок.
 36. Покатайтесь на велосипеді.
 37. Сядьте в трамвай чи автобус і просто прокатніться від кінцевої до кінцевої, розглядаючи місто і перехожих. Тільки не в годину пік))
 38. Зберіть букет квітів. Можна скласти свій в магазині.ю
 39. Влаштуйте собі годину для тіла – намажтеся скрабами, запаліть свічки, киньте бомбочку для ванни і покайфуйте лежачи у теплій водичці з пінкою.
 40. Сходіть на концерт симфонічної музики і послухайте її з заплющеними очима.
 41. Придумайте собі нове хоббі і сходіть в магазин де є все для нього. Можна просто подивитись або спробувати один раз щось з нього зробити.
 42. Приміряйте в магазині дивний одяг, такий, який ви б не носили або хотіли але не наважувались. Такого стилю, який вам не властивий.
 43. Складіть власний список ідей для творчих побачень з собою.
 44. Приготуйте різнокольорове желе і зʼїште його наніч.
 45. Збудуйте халабуду зі стільців і покривала. Поваляйтесь в ній. Можете почитати там щось з ліхтарем.
 46. Погортайте в книжковому магазині великі книжки з ілюстраціями.
 47. Напишіть собі лист в дитинство. Поговоріть з внутрішньою дитиною.

Попіклуйтесь про свого внутрішнього митця, виділіть час на головну людину у вашому житті – на себе. Митець так сумує за вами і хоче проявлятись якомога частіше. Повірте, йому є що показати світу. Тож будьте йому (а отже і собі) другом.

Буду рада, якщо ви спробуєте і поділитесь в коментарях своїми враженнями або своїми ідеями для творчого побачення.

Аньця Саман

Психолог, лайф-коуч. Досліджую щастя, практикую slow life

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повернутись до верху