6 правил справді ресурсного ранку

Що першим ти робиш зранку? Дай вгадаю: тягнешся за телефоном? Більшість відповість саме так. І як потім проходить твій день? Давай сьогодні поговоримо про прості зміни в твоїй ранковій рутині, які якісно змінять твоє життя.

Початок дня дуже важливий, оскільки може задати настрій і тон на все його продовження. Саме від того як ти проведеш першу годину залежить твоя продуктивність, комфортне самопочуття і те, чи потрібні тобі будуть додаткові зусилля, щоб вмовити себе робити хоч щось.

Тож, як організувати свій ранок так, щоб день пройшов якнайкраще з психологічної точки зору, а в вечорі не засинати з сумом за втраченим часом? Поговоримо далі. Та спершу…

База для хорошого ранку

Те, без чого ранок точно буде не таким добрим. І хоч би що ти не робив, без цього ефект буде мінімальним і не тривалим.

  • Якісний сон. Порада на віки: засинай в один день, а прокидайся в інший. Намагайся до 00:00 вже солодко спати і буде тобі щастя. Ти маєш отримувати свої 7-8 годин сну, це пріорітет номер один.
  • Відсутність поспіху. 30-60 хвилин зранку мають бути присвячені виключно тобі, щоб дати організму і психіці прокинутись, налаштуватись на день. Сплануй свій час так, щоб зранку непотрібно було одразу вскакувати з ліжка і кудись шалено бігти.

6 правил ресурсного ранку

1. Перша година без соціальних мереж.

Дай собі час побути з собою. Не пірнай одразу в вир інформації, новин, переживань. Нехай це будуть хочаб 30 хвилин наодинці лише зі своїми думками, своїм станом. Світ не зупиниться і не розвалиться, якщо пів години ти чогось не знатимеш. Для тебе ж це можливість прокинутись і відчути себе собою, і…

2. Спитай себе: як я себе почуваю зараз?

Який у тебе настрій? Як твоє тіло? Чи комфортно тобі? Зроби щось, щоб стало комфортніше. Потягнись. Як хочеться провести цей день?

3. Вийди на сонечко.

Відкрий штори і за можливості вийди на балкон до сонечка. Або просто відкрий вікно і трохи побуть під сонячним промінням. Якщо день не сонячний, вистачить навіть просто подихати свіжим повітрям 15 хвилин, зроби декілька глибоких вдихів та видихів. Сонячне світло допомагає мозку зрозуміти, що він прокинувся.

Трохи науки: сонячні промені потрапляють на сітківку ока і передають сигнал у гіпоталамус, а він дає команду організму запускати всі наші системи. Підіймається рівень кортизолу, він виганяє з організму аденозин, який маркерує організму, що треба спати.Коли останнього стає менше, ми відчуваємо більше енергії.

В ідеалі – вийти на прогулянку. Круто, якщо у тебе є така можливість, а як ні – потусуватись на балконі чи біля відкритого вікна теж буде ок.

4. Включи тіло.

Випий склянку води, щоб поповнити її запас в організмі, запустити активніше метаболічні процеси, запобігти зневодненню. Зроби невеличку розминку. Просту зарядку на 10-15 хвилин. Коли ти спиш, температура тіла трохи знижується, тож невелика фізична активність підвищує температуру назад і додає енергії.

5. Включи мозок.

Звичайно, це метафоричний вираз. Мозок працює завжди. В цьому пункті я пропоную тобі активізувати твій мисленнєвий процес цілеспрямовано. Оскільки ти зранку не в соц.мережах, є шанс скерувати свої думки в потрібному Тобі напрямку. Чудово підійде коротка медитація або написання ранкових сторінок. У мене є стаття про них та інші класні техніки. Головна задача – сконцентруватись на твоєму стані.

6. Сформуй свою власну ранкову рутину.

Наш організм живе за певними ритмами, любить циклічність. Психіка – не вийняток, їй теж подобається передбачуваний сталий порядок речей. Так нам легше почувати себе в безпеці. Життя і великий світ – не найпередбачуваніша річ. Тому дуже важливо створювати собі невеличкі острівці безпеки. Одним з них може стати стабільна ранкова рутина. Сформуй свій ранок з простих, повторюваних, ресурсних для тебе дій. Склади їх в приємний для тебе порядок і роби щоранку. Через деякий час виробиш звичку і побачиш, наскільки якіснішим стане твоє життя. Без перебільшення – це може змінити твій стан зранку в кращу сторону.

Для своєї рутини можеш використати ці підказки, доповнити чимось важливим і приємним для себе. Головне, щоб ранок став передбачуваною і приємною частиною твого дня. Якщо перша людина, якій ти присвячуєш час і увагу – це ти, то є велика вірогідність, що і подальший свій день ти проведеш відповідно до того, що тобі важливо. А для кого жити це життя, як не для себе? Плюс, маючи сили та енергію ти зможеш бути кориснішим і для інших.

Піклуйся про себе! І нехай твій ранок і день будуть добрими!

 

Аньця Саман

Психолог, лайф-коуч. Досліджую щастя, практикую slow life

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повернутись вверх