5 принципів коучингу, які змінять твоє життя

Сьогодні хочу поділитись з тобою 5-ма основними принципами, на яких базується коучинг. І якщо ти їх застосуєш в своєму житті, воно однозначно зміниться на краще.

Наразі, є багато шкіл коучингу. Вони різняться своїми підходами, інструментами, баченням. Проте, більшість з них за основу бере класичний Еріксонівський коучинг. На нього я спиратимусь в цій статті, бо навчалась саме Erickson Coaching International.

Що таке коучинг?

Одним з родоначальників сучасного коучингу є Тімоті Голві і він визначає, що:

Коучинг – це методика розкриття потенціалу особистості для максимізації власної продуктивності та ефективності.

Це не тільки техніка, яка застосовується для досягнення цілей, а ще і метод управління, метод взаємодії з людьми, а також спосіб мислення.

5 основоположних принципів коучингу (М.Еріксон)

Мілтон Еріксон – видатний психотерапевт двадцятого століття, який зробив значний внесок у сучасну медичну та психологічну науку.

Буквально в перший день навчання, майбутні коучі знайомляться з принципами, які сформулював Мілтон Еріксон. Їх ще інколи називають “Зірка Еріксона”. Пропонується взяти їх за основу коучингового світобачення і в роботі з клієнтом користуватись ними за замовчуванням. Також, їх можна застосовувати і в звичайному житті.

Принцип 1: З усіма все ОК

Це про прийняття того, що всі можуть бути різними і це ок. Ти такий, який є – і це нормально, тебе достатньо, ти можеш бути в різному стані, відчувати себе по різному і це теж ок. Те саме стосується інших людей. Цей принцип стосується нашого сприйняття себе і оточуючих як апріорі ок-них. З ними все в порядку.

Як би змінилось твоє життя, якщо контактуючи з людьми ти керувався б цим принципом, а не починав одразу шукати підвох, оцінювати, критично ставитись? По суті це про прийняття. А що змінилося б якщо по відношенню до себе застосувати цю думку? З тобою все ок. І коли ти продуктивний, і коли нічого не виходить. Ок будувати бізнес і ок хотіти займатись домом. Нормально, якщо ти ставиш перед собою завдання і досягаєш їх, і так само нормально взагалі нічого не планувати. Головне, що бути різним це ок. Ви прекрасні такі, які є. Базово з усіма все ок.

Принцип 2: Зміни не лише можливі, а й неминучі

Звучить як аксіома нашого життя, правда? Єдине, що точно трапиться так це зміни. В світі немає майже нічого сталого. Тому нагадування: зміни відбуватимуться завжди, тому не варто їх боятись. Краще сконцентруватись на тому, які саме зміни ти хочеш, на що можеш вплинути, який їх напрямок. Зміни – це про розвиток, не варто їх уникати і опиратись. Варто вчитись бути гнучким і рухатись разом з ними.

Принцип 3: У кожної людини є всі ресурси, щоб досягти того, чого вона прагне

Простими словами: якщо ти чогось хочеш, ти можеш це реалізувати. В тобі вже є все, що для цього потрібно. Пошуками відповідей на внутрішні питання “Що?” і “Як” і займається коучинг. Хто краще ніж ти може знати чого хочеш саме ти? Всі відповіді точно є у тебе, просто ти не завжди можеш їх одразу знайти. Коуч допомагає відділити чужі думки, навʼязані бажання і цілі від твоїх власних, знайти способи рішення проблем, які підійдуть тобі якнакраще, віднайти ресурси на твої найсміливіші мрії.

Якщо уявити, що ти можеш досягти всього, чого справді прагнеш, що стає можливим? А що, як допустити думку, що тебе вже достатньо для цього? У тебе є всі ресурси. Залишилось їх помітити і скористатись.

Принцип 4: Людина завжди керується позитивними намірами

За будь-якою дією стоїть позитивне бажання для себе. Інколи трапляється, що люди реалізують його не екологічним способом. Проте, в основі намір завжди позитивний. Цей принцип допомагає зрозуміти, що в основній масі люди керуються добрими намірами і якщо розібратись, будь-яка дія мотивована чимось внутрішньо важливим. Тож відповідно до такої думки, нам може бути легше порозумітись з іншими і бути добрішими до себе, коли помиляємось.

Принцип 5: Кожен робить найкращий вибір з доступних

Поглянувши на деякі свої та чужі вчинки і рішення ми можемо вважати їх поганими, не правильними. Проте, якщо скористатись цим принципом, то можна зрозуміти, що в той момент, коли вони були прийняті, це було найкраще, що ми могли зробити. Виходячи з тих обставин, маючи ті знання, що мали тоді, відчуваючи те, що відчували. Головна ідея: зробити висновки і рухатись далі без відчуття провини і докорів собі чи іншим.

Що якщо твої минулі рішення були найкращим варіантом на той момент? Чому вони тебе вчать?

Ці 5 принципів можна використовувати як уявну лінзу через призму якої можна подивитись на іншу людину або на себе. Завдяки ним можна побачити інших, себе, ситуації зі сторони цілісності, повноти, достатності і сили. А не лише зі сторони проблемності і складностей.

Які з принципів тобі відгукнулись найбільше?

Аньця Саман

Психолог, лайф-коуч. Досліджую щастя, практикую slow life

2 коментарі до “5 принципів коучингу, які змінять твоє життя

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повернутись до верху