Амбіверт – найгармонійніший тип особистості?

Ми вже поговорили про екстравертів та інтровертів. Тож, залишився останній тип особистості і про нього поговоримо сьогодні.

Хто такий амбіверт?

У 1920-х роках швейцарський психіатр Карл Юнг ввів в обіг терміни “екстраверсія” та “інтроверсія“. Досліджуючи типи особистості, він виявив ще одну групу людей. Цих людей не можна було точно віднести до інтровертів чи екстравертів.

Амбіверт – це людина, яка може поводися як екстраверт чи інтроверт в залежності від ситуації: то занурюватися в себе, то активно взаємодіяти з оточуючими. Префікс ambi означає “і той, і інший”, а vert – “повертати”.

За словами директора Лабораторії психофізіології людини в Університеті штату Меріленд Баррі Сміта, «амбіверти складають 68% населення». Їхня поведінка змінюється залежно від ситуації, настрою та інших чинників. Якщо їм некомфортно – вони поринають у себе, якщо їм подобаються навколишні умови – амбіверти активно спілкуються з усіма.

Характеристики амбівертів:

Амбіверти добре почуваються в суспільстві, але цінують час, проведений на самоті. Проте довго вони не можуть робити ні те, ні інше. Для амбівертів ключовим поняттям є баланс, і те, що вони вважають за краще, — інтроверсію або екстраверсію, — може змінюватися залежно від ситуації.

  1. Гнучкість. Легко адаптуються до різних ситуацій та контекстів, залежно від того, що потрібно у конкретний момент.
  2. Соціальні навички. Можуть бути досить активними в спілкуванні з людьми, але також здатні насолоджуватися часом, проведеним на самоті.
  3. Баланс. Амбіверти можуть знаходити баланс між соціальною активністю та часом, проведеним у самотності, для збереження своєї енергії та емоційного щастя.
  4. Емпатійні. Тонко відчувають настрої людей, вміють підтримати.
  5. Адаптивні у роботі. Вміють працювати самостійно та активно займатись саморозвитком, а також здатні до співпраці та спілкування з іншими.
  6. Мають широке коло інтересів.
  7. Впевненість у собі. Через позитивний настрій та вміння володіти будь-якою ситуацією, амбіверт сприймає невдачу як досвід, привід прокачати стійкість до стресів.
Introvert and extrovert people flat composition with black woman holding on her palms little human characters with different tempers and various life style vector illustration

Як взаємодіяти з амбівертами:

  1. Проявляйте повагу до їхньої гнучкості. Розумійте та підтримуйте їх потреби у змішаній соціальній та самотній активності.
  2. Слухайте. Надавайте можливості висловити свої думки та почуття, незалежно від того, чи це у групі, чи у приватній бесіді.
  3. Збереження балансу. Розуміння, коли амбіверт потребує часу на відновлення енергії, і підтримка їхньої потреби у відпочинку.

Аньця Саман

Психолог, лайф-коуч. Досліджую щастя, практикую slow life

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повернутись вверх