Сила інтровертів. Які вони і як з ними взаємодіяти?

В цьому пості розберемось як це, бути інтравертом, які є характреситики цього типу особистості і як знайти підхід до інтравертивних людей.

Хто такі інтроверти?

Інтроверт – це термін, який використовується в психології для опису особистості, яка зосереджена більшість часу на своєму внутрішньому світі, і лише трохи на зовнішньому.

Зазвичай витрачають свою енергію в першу чергу на внутрішні роздуми, самостійну роботу та відновлення енергії. Основний акцент вони роблять на власні знання та досвід, а не на погляди інших людей. Інтроверти люблять читати, планувати справи, продуктивніше працюють у спокійній атмосфері.

Якщо ти хочеш визначити свій тип особистості, проходь тест.

Які бувать інтроверти?

Згідно зі статтею, написаною психологом з Уеллслі Джонатаном Чіком і його аспірантами, насправді існує чотири рівні інтроверсії: соціальна, розумова, тривожна і стримана.

Соціальні інтроверти найближчі до загального розуміння інтроверсії. Вони вважають за краще проводити час на самоті або спілкуватися в невеликих групах, однак вони не сором’язливі й не переймаються оточенням.

У розумових інтровертів немає відрази до соціальних подій, але вони зазвичай губляться у своїх думках. Вони інтроспективні, задумливі й схильні до саморефлексії.

Тривожні інтроверти схиляються до самотності, тому що часто схильні почуватися не у своїй тарілці серед інших людей. І ця тривога не завжди минає й тоді, коли людина залишається сама. Вони схильні до роздумів про все, що пішло або могло піти не так.

Стримані інтроверти перш ніж діяти — думають. Вони рухаються трохи повільніше, кожна їхня дія — спланована й продумана.

Основні ознаки інтроверта:

  • Велика потреба у самотності й внутрішніх роздумах.
  • Обмежене соціальне спілкування.
  • Схильність до побудови глибоких стосунків.
  • Висока уважність до деталей та думок.
  • Контролює емоції, намагається уникати конфліктів, терплячий.
  • Надає перевагу самостійній роботі.
  • Необхідне відновлення ресурсу після спілкування з великою кількістю людей.
  • Акцент на творчість і внутрішній світ.
  • Він не уникає спілкування, для нього головне – відчувати комфорт, щоб люди були йому добре знайомі.

Інтроверт неохоче заводить нові знайомства — відкритий і багатослівний лише у своєму колі людей, перевірених роками. Не любить привертати до себе увагу і швидко самоусувається, якщо змушений опинятися в центрі подій.

Що важливо у взаємодії з інтровертами:

  1. Поважайте їхню потребу у просторі. Треба памʼятати, що інтроверти можуть потребувати більше часу для самотньої рефлексії. Не варто перевантажувати їх соціальними заходами, частими контактами, дайте їм можливість відпочити, якщо вони цього потребують.
  2. Сприймайте їх серйозно. Зазвичай вони цінують глибокі розмови та серйозний підхід до теми. Спробуйте створити спокійну атмосферу, де вони можуть вільно висловлювати свої думки та почуття.
  3. Будьте терплячими. Такі люди можуть потребувати більше часу, щоб обробити інформацію або відповісти на запитання.
  4. Пошукайте спільні інтереси. Зосередьтеся на темах, які цікавлять вашого інтровертного співрозмовника, і спробуйте знайти спільні інтереси або захоплення, щоб підтримати розмову.
  5. Краще не дзвоніть, а напишіть повідомлення.

Щоб ще краще розібратись з типами особистості, можеш переглянути це відео:

Аньця Саман

Психолог, лайф-коуч. Досліджую щастя, практикую slow life

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повернутись до верху