В цьому пості розберемось як це, бути інтравертом, які є характреситики цього типу особистості і як знайти підхід до інтравертивних людей.
Хто такі інтроверти?
Інтроверт – це термін, який використовується в психології для опису особистості, яка зосереджена більшість часу на своєму внутрішньому світі, і лише трохи на зовнішньому.
Зазвичай витрачають свою енергію в першу чергу на внутрішні роздуми, самостійну роботу та відновлення енергії. Основний акцент вони роблять на власні знання та досвід, а не на погляди інших людей. Інтроверти люблять читати, планувати справи, продуктивніше працюють у спокійній атмосфері.
Якщо ти хочеш визначити свій тип особистості, проходь тест.
Які бувать інтроверти?
Згідно зі статтею, написаною психологом з Уеллслі Джонатаном Чіком і його аспірантами, насправді існує чотири рівні інтроверсії: соціальна, розумова, тривожна і стримана.
Соціальні інтроверти найближчі до загального розуміння інтроверсії. Вони вважають за краще проводити час на самоті або спілкуватися в невеликих групах, однак вони не сором’язливі й не переймаються оточенням.
У розумових інтровертів немає відрази до соціальних подій, але вони зазвичай губляться у своїх думках. Вони інтроспективні, задумливі й схильні до саморефлексії.
Тривожні інтроверти схиляються до самотності, тому що часто схильні почуватися не у своїй тарілці серед інших людей. І ця тривога не завжди минає й тоді, коли людина залишається сама. Вони схильні до роздумів про все, що пішло або могло піти не так.
Стримані інтроверти перш ніж діяти — думають. Вони рухаються трохи повільніше, кожна їхня дія — спланована й продумана.
Основні ознаки інтроверта:
- Велика потреба у самотності й внутрішніх роздумах.
- Обмежене соціальне спілкування.
- Схильність до побудови глибоких стосунків.
- Висока уважність до деталей та думок.
- Контролює емоції, намагається уникати конфліктів, терплячий.
- Надає перевагу самостійній роботі.
- Необхідне відновлення ресурсу після спілкування з великою кількістю людей.
- Акцент на творчість і внутрішній світ.
- Він не уникає спілкування, для нього головне – відчувати комфорт, щоб люди були йому добре знайомі.
Інтроверт неохоче заводить нові знайомства — відкритий і багатослівний лише у своєму колі людей, перевірених роками. Не любить привертати до себе увагу і швидко самоусувається, якщо змушений опинятися в центрі подій.
Що важливо у взаємодії з інтровертами:
- Поважайте їхню потребу у просторі. Треба памʼятати, що інтроверти можуть потребувати більше часу для самотньої рефлексії. Не варто перевантажувати їх соціальними заходами, частими контактами, дайте їм можливість відпочити, якщо вони цього потребують.
- Сприймайте їх серйозно. Зазвичай вони цінують глибокі розмови та серйозний підхід до теми. Спробуйте створити спокійну атмосферу, де вони можуть вільно висловлювати свої думки та почуття.
- Будьте терплячими. Такі люди можуть потребувати більше часу, щоб обробити інформацію або відповісти на запитання.
- Пошукайте спільні інтереси. Зосередьтеся на темах, які цікавлять вашого інтровертного співрозмовника, і спробуйте знайти спільні інтереси або захоплення, щоб підтримати розмову.
- Краще не дзвоніть, а напишіть повідомлення.