Коучингова формула змін. Що зробити, щоб вдалось?

Час від часу, кожен з нас відчуває необхідність змін в житті. Але з чого вони складаються і як протидіяти страху змін?

Один з ключових принципів коучингу – “Зміни не лише можливі, а і неминучі”. Справді, чи не єдине стабільне в нашому світі – це зміни. Тому так важливо, щоб хоч деякі з ним відбувались за нашим бажанням і під нашим контролем.

Буває, що ми розуміємо необхідність змін, але не наважуємось на них. Боїмось відпустити той звичний спосіб життя, який вже не дає можливості розвиватися, але в той же час, звичний, комфортний і виправдовує бездіяльність. Через це ставимо під сумнів новий обраний шлях, свої мрії, у нас виникає внутрішній опір до майбутніх змін. Неусвідомлено або свідомо можемо уповільнювати і відкладати настання важливих змін.

Перемогти ці бар’єри, збудовані звичками мислення, можна за допомогою коучингової «Формули змін». Розробили її Річард Бекхард і Девід Глейхер. Вони змогли систематизувати три важливі чинники, які призводять до позитивних змін в житті.

«Формула змін» складається з чотирьох основних компонентів, кожен з яких несе своє функціональне навантаження:

Н – невдоволення ситуацією, що склалася

Б – бачення майбутнього (візуалізація та розуміння поставленої мети)

П – перші кроки до майбутніх змін

О – опір майбутнім змінам.

Математично – цю формулу можна відобразити наступним чином:

Н + Б + П> О

Виходячи з цієї формули, ми бачимо, що для подолання опору майбутніх змін необхідне поєднання трьох основних чинників. Тільки в тому випадку, якщо людина незадоволена ситуацією в її житті, знає, як хоче по по-іншому, має чітке бачення поставленої мети, і готова до перших кроків для її досягнення, вона зможе привести себе до прориву на новий рівень.

Ви можете самостійно використати цю формулу так:

  • Виписати, чому дана ситуація вас не влаштовує і яких саме змін потребуєте.
  • Якомога детальніше описати, що станеться, коли зміни будуть реалізовані? Як себе почуватимете? Що стане можливим? Яким життям завдяки цьому житимете?
  • Скласти покроковий план реалізації змін. Рекомендовано розкласти його на мінімальні, прості кроки.
  • Почати діяти.

Посилити кожен з цих факторів і довести його до максимального стану необхідності діяти, вам допоможе коуч, який зможе за допомогою питань, виявити рівень невдоволення ситуацією, що склалася, визначити найбільш важливу мету і побудувати візуальну картинку успішного майбутнього. Пропрацює разом з вами, ті перші рішучі кроки, які необхідно зробити для досягнення змін у вашому житті.

Часто, працюючи самостійно ми можемо багато чого не помітити, є обмежені своїм досвідом, шаблонами мислення і переконаннями. І це нормально. Для того, щоб розширити бачення, оминути внутрішній опір, страхи і вічні пошуки “чому це не треба або не можливо зробити” і існують коуч-сесії. Буду рада, стати вашим коучем та пришвидшити і якісно покращити ваші зміни.

Аньця Саман

Психолог, лайф-коуч. Досліджую щастя, практикую slow life

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повернутись до верху