Як проходить коуч-сесія?

Кожна коуч-сесія, навіть в форматі супроводу, коли ми зустрічаємось не один раз, є особливою. Разом з цим, є певна структура, схема по якій вона проходить. Будучи клієнтом, можна не дуже зчитувати, що за чим відбувається, але якщо тобі цікаво, з радістю привідкрию завісу таємниці коучинговогу процесу.

Коуч-сесію можна розділити на 9 етапів:

1. Встановлення контакту

Це самий початок зустрічі, перші декілька хвилин присвячені обговоренню настрою, відчуттю безпеки і комфорту, налаштуванню на подальшу роботу. Якщо це не перша наша зустріч, то наступний етап…

2. Питання про домашнє завдання і результати періоду між сесіями.

На першій зустрічі цього пункту звичайно немає, проте починаючи з другої він зʼявляється. Хороша новина – це не школа і ніхто не буде сваритись за “невдачі”, невиконане завдання, критикувати, шукати чи виправляти помилки. Краса і цінність коучингу якраз в тому, що він для тебе і про тебе, націлений на пошук можливостей і варіанти рішень, а не на зацикленість на тому що “погано”. І навіть якщо з якихось причин ти результатам не радієш, ми знайдемо, як можна зробити інакше, щоб наступного разу вийшло.

3. Досліджуємо тему сесії.

На коуч-сесію ти приходиш з питанням, яке тебе цікавить. Їх може бути декілька. Є варіант, що ти не до кінця знаєш, яке питання хочеш вирішити, проте знаєш, що тобі не подобається, що хочеш покращити, змінити. На цьому етапі ми досліджуємо з чим саме ти приходиш на коуч-сесію, чим я як коуч можу бути тобі корисна.

4. Формування запиту на сесію

Тут ми вже чітко формуємо який саме результат ти хочеш отримати на фінал сесії, як він буде виглядати, як ти зрозумієш, що це саме він? Фінальний сформований запит може досить сильно відрізнятись від твого початковоги питання і це нормально. Ба більше, часто саме так і буває. Адже ми шукаємо і знаходимо не те, що лежить на поверхні, а саме те, що насправді заховано під дискомфортом або бажанням змін. Це один з ключових і дуже важливих етапів. Саме з цим працюємо далі.

5. Створення досвіду

А це вже серце сесії. Етап на якому трапляються відкриття, або те, що називають трохи затасканим, але від того не менш важливим словом “інсайти”. За допомогою запитань, інколи, технік ми детально розбираємо, що саме ти хочеш зробити, як, для чого, що тобі це дасть і ще десятки питань, які приведуть тебе до головного – Твого, найкращого для тебе і тобою створеного варіанту та рішенню, як отримати саме те, що ти хочеш. І, що важливо, на цьому етапі ти можеш зрозуміти, як будеш себе відчувати, коли отримаєш бажане. По суті, це міні-моделювання твоїх змін і майбутньої реальності для твого мозку. А ти ж памʼятаєш, що йому по суті не дуже важливо відбулось це в реальності чи фантазувалось, він сприймає це як данність, фокусується і шукає варіанти, як в подальшому здійснити.

6. Пошук варіантів дій

На цьому етапі ми з тобою шукаємо конкретні кроки, які наблизять тебе до реалізації твоєї цілі. Перевіряємо їх на реалістичність, екологічність і те, наскільки вони сприятимуть змінам та досягненню бажаного результату.

7. План дій

Складаємо кроки, які варто реалізувати. Це і є домашнє завдання, яке для себе формуєш ти (а тому більше вірогідності, що воно буде зроблено). Саме його ми аналізуємо на наступній сесії.

8. Завершення

На завершення ми даємо зворотній звʼязок один одному, ще раз оглядаємось на сесію і виділяємо, що було цінним.

Звичайно, це дуже спрощена, суха схема. Проте, це основа. З боку клієнта вона дуже часто не читається та це і не потрібно. Все, що від тебе треба – налаштованість на пошук власних рішень, довіра до коуча (тому важливо, щоб він імпонував тобі як людина) і розуміння, що всі відповіді щодо твого життя знаходяться в тобі, просто вони не завжди помітні. Все інше – майстерність коуча. Допомогти шукати – завдання коуча. 

Записатись на коуч-сесію або задати свої питання можеш тут.

a competition concept, cloud with ladders on blue

Аньця Саман

Психолог, лайф-коуч. Досліджую щастя, практикую slow life

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повернутись до верху