Часом, ми можемо відчувати дуже сильні емоційні переживання і не розуміти їх істинні причини. Або, наші стани можуть тривати досить довго чи включатись на певні ситуації. Давай сьогодні коротко розглянемо, що може бути заховане за емоціями?
Там, де ми відчуваємо багато гніву, часто криється сильний біль. За сильним болем ховаються важко-переносимі переживання.
Там, де багато роздумів, ховаються заморожені почуття. Такі, яким не дали виходу, заблокували і спробували сховати, не прожили. Там, де заморожені почуття, там багато страху, сорому та образи.
Там, де багато дій, де страшно мати незаповнений календар, немає вільного часу, а як зʼявляється – хочеться одразу його чимось швидке заповнити, там присутній страх зупинки. З зупинкою може прийти безглуздість руху та порожнеча.
Там, де багато правил, обмежень і чітких інструкцій, там недовіра до власних почуттів. За недовірою до почуттів ховається страх своєї спонтанності.
Там, де шукають авторитетів, де гіпер-важливо орієнтуватись на думку експертів, де постійно підтвердження твоїх дій від когось “важливішого” (розумнішого, досвіченішого, авторітетнішого), там великий досвід відторгнення. Коли великий досвід відторгнення, дуже хочеться отримувати схвалення.
Там, де багато говорять про іншого, там складно фокусуватися на собі. Коли складно фокусуватися на собі, там багато сорому.
Там, де сильний потяг до досягнень, там багато тривоги за майбутнє. Там, де багато тривоги за майбутнє, там живе минуле і зникає теперішнє.
Там, де надіта маска байдужості, там багато розчарування. За розчаруванням ховається бажання ніжності та тепла.
Там, де уникають контакту, там сильний внутрішній тиск. Коли сильний внутрішній тиск, з’являється спонукання до агресивних дій.
Там, де багато критики, там живе бажання змінити світ. За бажанням змінити світ ховається неготовність прийняти своє місце в ньому.
Звичайно, не в кожному випадку звʼязок саме такий, проте, в більшості саме так. Розібратись в причині ваших переживань та сильних емоційних реакцій завжди можна в роботі з психологом.