В цьому пості прості але дуже ефективні швидкі методи впоратись з тривожністю.
Вправа 5-4-3-2-1
Перерахуй:
- 5 речей, які ти бачиш навколо себе;
- 4 речі, до яких можеш доторкнутися;
- 3 речі, які чуєш (відокрем звуки навколо);
- 2 — які відчуваш (доторкнись до свого одягу, якось предмета поруч – задій тактильність);
- одну річ, яку можеш спробувати на смак. Якщо є можливість – вдумливо випий води, відчуй її присмак або зʼїж щось, щоб задіяти смакові рецептори.
Включи тіло.
Походи по периметру приміщення, поприсідай чи зробити руханку. Можеш промасажувати тіло, легенько його простукати. Головне – фізично його відчути.
Дихальні вправи.
Підійде як просто сповільнення дихального циклу (глибокі розтягнені вдихи та видихи), увага на процес так і спеціальні дихальні вправи.
Напруження – розслаблення
Спробуй по черзі напружувати і розслабляти усі частини тіла, починаючи з голови та шиї. Можна сильно-сильно напружити все тіло на 5 секунд (аж до дрожі) і розслабити на видоху, повторити 3-5 разів.
Якщо маєш більше часу, підійде медитація “Скан тіла”. Її можна робити самостійно – треба лягти, розслабитись, закрити очі і направити свою увагу на відчуття в кожній частині тіла, починаючи від пальчиків ніг, поступово переводячи її на інші частини тіла аж до голови. А можна знайти готову озвучку цієї техніки в ютубі або в додатку для медитацій і зробити цю вправу під голосовий супровід (так навіть легше).
Ще швидші методи:
Зʼїсти щось кисле або потримати в руках кубик льоду.
Це прості методи, як аптечка при посиленій тривожності. Проте, не ігноруй цей стан, особливо якщо він повторюється часто або взагалі стає фоновим. Працювати з тривожністю краще з психологом.