Безпечний тип привʼязаності

В минулому пості ми говорили про те, що таке привʼязаність і як формується кожен з 4-х її типів. Сьогодні ж поговоримо про дорослих і як їх тип привʼязаності впливає на стосунки.

Першим розглянемо безпечний (або його ще називають надійним) тип привʼязаності. До нього відносяться приблизно 50% людей.

Люди з цим типом вміють знаходитись в близьких стосунках, легко висловлюють свої почуття, показують любов і приймають її від партнера, при цьому почувають себе в безпеці. Вони впевнені в собі і партнері, тому не страждають від ревнощів. Не мають паралізуючого страху втратити партнера.

Дорослий, що виріс в теплій і приймаючи родині, довіряє світу, вміє любити і приймати любов. Близькість є важливою частиною його життя.  Водночас людина з безпечним типом прив’язаності вміє перебувати на самоті, не відчуває тривогу і страх бути покинутою, приймає потреби партнера в періодичному усамітненні. Її характеризують щирість, відкритість, відсутність страху любити, вибір довгострокових відносин, бажання емоційної близькості, довіри та взаємоповаги.

Це достатньо стабільні, легкі і спокійні люди. В конфліктах прагнуть знайти шляхи вирішення та побудувати конструктивний діалог. У випадку завершення стосунків, використовують свій високий рівень навичок саморегуляції і проживають етап відновлення досить швидко, не перестають на довго контактувати з людьми. Розривають стосунки, якщо вони роблять їх нещасливими.

Вміють жити “тут і зараз”, не застрягають надовго в минулому, добре будують плани.

Намагаються шукати партнера з таким самим типом привʼязаності. Приймають його таким яким він є і швидко розуміють чи підходить він їм.

В наступних постах розглянемо ненадійні типи привʼязаності та що робити, щоб покращити свої стосунки.

Аньця Саман

Психолог, лайф-коуч. Досліджую щастя, практикую slow life

2 коментарі до “Безпечний тип привʼязаності

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повернутись вверх