7 найпопулярніших ніш в коучингу

Цей пост як для майбутніх коучів, початківців, так і для тих, хто хоче спробувати коучинг і розібратись, який потрібен саме йому.

Напрямків в сучасному коучингу досить багато і сам інструмент коучинга можна застосувати у безлічі сфер. Сьогодні ж пропоную коротко розглянути ті, що будуть дуже затребуваними найближчі кілька років.

Life-коучинг

Це напрям коучинга, в якому коуч допомагає клієнту розібратись, що той хоче відчути, спробувати, досягти в своєму житті і як та чим це відрізняється від тієї точки, в якій клієнт знаходиться зараз. Ця робота передбачає досягнення клієнтом його особистих цілей, вирішення повсякденних проблем, створення атмосфери гармонії в житті.

Теми, в яких працює лайф-коуч:

  • Втрата орієнтирів у житті.
  • Криза – в сім’ї, в професійній діяльності, в фінансах.
  • Втрата задоволення від життя.
  • Марність спроб досягти поставленої мети.
  • Відсутність відчуття радості, задоволення, щастя.
  • Постійний стресовий стан.
  • Проблемні ситуації особистого характеру, в колективі, з керівництвом.
  • Складнощі в спілкуванні з іншими людьми.
  • Прагнення підвищити свою особисту ефективність.

Карʼєрний коучинг

Працює з питаннями професійної реалізації. Бажаний результат – імпульс до задоволення роботою, яка відповідає інтересам клієнта, його талантам, цінностям і цілям доходу.

Executive або коучинг для керівників

Спеціалізація, яка дозволяє працювати з керівниками вищої ланки в створенні високоефективних проектів, команд та управлінні ними. В тому числі, фокусується на подоланні криз.

Коучинг підприємців та малого бізнесу

Тут основні задачі коуча – допомога в роботі над бізнес-планом, розробці бачення і міссії, оцінці бізнес-моделей та створенні планів та стратегій.

Wellness коучинг або коучинг здоровʼя

Робота з клієнтами над подоланням труднощів, які заважають клієнту дотримуватись своїх намірів бути здоровим. Системна зміна способу життя.

Коучинг продажів

Допомога в оцінці власного стилю продажів, запровадження методів продвжів, які підходять клієнту, привнесення дисципліни і планування дій для досягнення цілей.

Коучинг стосунків

В цьому напрямку коуч допомагає клієнту визначити інструменти для змінення мислення, які призведуть до покращення і укріплення ціннісних звʼязків, стосунків в його житті.

Аньця Саман

Психолог, лайф-коуч. Досліджую щастя, практикую slow life

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повернутись вверх