Чи помічали ви, що люди проявляють кохання по різному? І розуміють, що їх кохають теж інколи в різний спосіб. Є цікава теорія, що мов кохання декілька і в парі вони можуть не співпадати. Хороша новина – це не страшно. Чудова новина – сьогодні про це поговоримо.
Кохання – почуття всім знайоме, але дуже важко дати йому чітке визначення. Що і говорити про прояв його до своєї коханої людини. Буває, що наче показуєш своє кохання, а партнер не сприймає це і прагне отримувати ці прояви інакше. Про що це може свідчити? Не поспішайте розривати стосунки. Можливо у вас просто різні мови кохання.
Книга Гаррі Чепмена «П’ять мов кохання: як висловити щиру відданість своїй половинці» вийшла ще в 1992 році, проте її ідеї цілком актуальні і сьогодні. Автор каже, що існує декілька способів якими ми виказуємо свою любов і цими ж способами розуміємо, що нас люблять. Частіше за все кожен має 1 провідну мову кохання, рідше 2-3. І щоб в стосунках ви та ваш партнер почувалися комфортно варто знати і свою, і його. Тож, давайте зʼясуємо, які вони бувають.
5 мов кохання:
Слова
Люди з цією мовою кохання люблять говорити про свої почуття, сиплять компліментами, пишуть багато любовних повідомлень. І в свою чергу хочуть чути про кохання. Вони чудово можуть пояснити, що відчувають, добре запамʼятовують цитати з фільмів і вірші, люблять музику. Буває, що навіть закохуються в голос. Це класичні аудіали.
Подарунки
Що може бути кращим проявом почуттів для таких людей? Звичайно презенти. Вони як еквівалент уваги. І це не завжди про щось дороге і точно не про меркантильність. Ні, подарунок = ти про мене думаєш, ти уважний до моїх вподобань і хочеш мене порадувати. Це любителі сюрпризів, маленьких дрібничок і люди, що вміють робити розкішні подарунки та ефектні поздоровлення, можуть багато уваги приділити оформленню. Частіше за все візуали, тому для них важлива естетична складова.
Турбота і вчинки
Приготувати бутерброди на роботу, вкрити ковдрою вночі, заварити чай, коли хворієш, купити теплі шкарпетки, нагадати випити ліки – це прекрасні способи проявити почуття для людей з цією мовою кохання. Для них слова не так важливі, як дії. Часто їх навіть складно описати почуття, краще вони щось зроблять і так покажуть. “В сенсі я тебе не люблю? Дивись скільки всього я для тебе роблю!”. Ця мова властива аудіалам, візуалам та кінестетам.
Дотики
Обійми, бажання часто бути поруч, триматись за руки. Чисто кінестетична мова кохання. Таким людям хочеться часто фізично взаємодіяти з партнером, ніжитись, торкатись.
Час проведений разом
Важлива деталь – цей час має бути якісним. Людям з цією мовою кохання важливо займатись чимось разом, бути в цей час повністю включеними в процес і стосунки. Це точно не про валяння вдвох на дивані і залипання в соц.мережах, це про цілковите єднання та той час, поки ви разом.
Як застосувати це в стосунках?
Все досить просто: треба визначити свою мову кохання і мову кохання партнера. Якщо вони співпадають, то ви чудово один одного розумієте і знаєте, як проявити свої почуття. Якщо ж провідні мови у вас не співпадають, не страшно – говоріть! Дуже важливо озвучити, що важливо для вас, а що для партнера. І, головне – проявляйте кохання до партнера не лише своєю мовою, а і його!
Тож, якщо ваш партнер любить подарунки, а для вас вони не важливі – зробіть зусилля і проявіть любов подарунком, а для себе попросіть, наприклад, подорож вдвох (якщо ваша мова – якісний час разом). Намагайтесь вносити в свої стосунки всі мови кохання, але обовʼязково ті, які важливі для вас обох.
Ось підказка, що важливо і як можна проявити різні мови кохання: